poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Podlewanie kwiatów doniczkowych

Czas, jaki może roślina wytrzymać bez wody, zależy od jej rodzaju oraz od jej wieku. Nowe młodziutkie roślinki powinny być podlewane często. Natomiast rośliny, które mają mięsiste liście bez wody mogą przetrwać bardzo długo. Roślin nie należy podlewać codziennie. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzanie stanu wilgotności i gdy ziemia jest sucha można dopiero podlać roślinę. Choć trzeba brać pod uwagę fakt, jaka to jest roślina.

Rośliny liściaste

Rośliny liściaste podlewamy często i obficie w okresie wiosna-lato-jesień. W zimie należy ograniczyć podlewanie. Przed kolejnym podlewaniem 1,5 cm warstwa ziemi powinna wyschnąć. Niebezpieczne dla roślin liściastych jest podlewanie małymi ilościami wody, może to doprowadzić do jej nadmiaru.

Rośliny kwiatowe

Rośliny kwitnące z reguły powinny być wilgotne przez cały okres. Należy często sprawdzać poziom wilgotności, by nie doprowadzić do niedoboru wody. Ziemia, tak jak w przypadku roślin liściastych, powinna przeschnąć.

Kaktusy i sukulenty

Rośliny tego typu potrzebują mało wody. W czasie pory wzrostu należy utrzymywać lekko wilgotną ziemie. Natomiast zimą należy dopuścić, aby ziemia wyschła prawie zupełnie. Zbyt obfite podlewanie kaktusów powoduje gnicie ich podstawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz